سرخط خبرها
خانه / محتوای آموزشی / خانۀ هوشمند / امنیت و آرامش ذهن با خانه هوشمند
امنیت و آرامش در خانه هوشمند
امنیت و آرامش در خانه هوشمند

امنیت و آرامش ذهن با خانه هوشمند

امنیت و آرامش ذهنی احتمالا دلیل خیلی خوبی است که مردم را به جستجو برای خودکارسازی خانه‌هایشان و البته تفکر راجع به اضافه کردن بحث هوشمندسازی وا می‌دارد.

از نظر ما، یک مزیت بزرگ خانه هوشمند این است که مردم را به فکر کردن راجع به امنیت خانه‌هایشان و همچنین گام‌هایی که آن‌ها می‌توانند برای این امنیت بردارند، وا می‌دارد.
بعضی از مزایای کلیدی زمانی که هوشمندسازی خانه به کمک سنسورهای امنیتی و ابزارات خانه هوشمند می‌ید به قرار زیر است:

  • سنسورهای بیشتر، طیف وسیعی از انواع سنسورها و نصب آن‌ها در مکان‌های مختلف و بهتر، امنیت را در خانه هوشمند به ارمغان می‌آورد.
  • اعلان‌ها و هشدارهای به موقع و کنترل بهتر محیط و این موضوع شامل اعلان‌های راه دور هم می‌شود، درست زمانی که شما در خانه حضور ندارید.
  • کیفیت بهتر هشداردهی که با در نظرگرفتن زمینه وسیع‌تری از خانه هوشمند فعال شده است.
  • بهبود قابلیت اطمینان که توسط ابزارات گزارش خطا و سطح باتری فعال شده است.

چیزهای ساده‌ای مانند داشتن چراغ‌هایی که به صورت زمانبندی شده، روشن می‌شوند و باعث می‌شوند تا دوربین‌های نظارتی شروع به کار کنند، عامل بازدارنده بزرگی برای سارقان خانه به حساب می‌آید.

امنیت در خانه هوشمند
امنیت در خانه هوشمند

کنترل بهتر و راحت‌تر

اضافه کردن برخی از اجزای هوشمند، کنترل بهتر و راحت‌تری را به همراه دارد. مانند زمان سنج‌هایی که بطور خودکار برای ذخیره سازی روشنایی روز و همچنین تنظیم سطح نور به منظور بهتر کردن راندمان استفاده می‌شوند، و حتی نسبت به شرایط آب و هوایی منطقه عکس العمل نشان می‌دهند.

همچنین داشتن توانایی نظارت از راه دور و دریافت اعلان و هشدار بر روی گوشی هوشمند نیز آرامش خیال را به همراه دارد. و حتی داشتن دسترسی به دوربین‌های امنیتی و گرفتن عکس و فیلم زمانی که فاصله زیادی از خانه داریم یک حسن دیگر است.

دانستن اینکه شما بتوانید از راه دور و زمانی که بیرون از خانه هستید لوازم خانگی خود را چک کنید و حتی آن ها را خاموش یا روشن کنید، آرامش ذهنی را به همراه دارد در همه ی وسایل متصل شده‌ای که در خانه هوشمند ما وجود دارد این قابلیت وجود دارد که شما می توانید ببینید که این وسایل برای چه مدتی خاموش و یا روشن هستند. در خانه هوشمند همچنین شما می توانید بازو بسته کردن پرده ها و دیوارپوش‌ها را خودکار کنید.

مثلاً به منظور راحتی و آسودگی، خانه هوشمند ما از کنترل کننده های نرم افزاری هوشمندی بهره می برد که طبق برنامه چراغ ها را برای شروع به کار دوربین های نظارتی روشن و خاموش می کنند. سنسور تشخیص نور اطمینان را می دهد که خود را با شرایط آب و هوایی و زمان محلی آن منطقه سازگار کند.

 

این مقاله از مجموعه دلایل مقاله «چرا خانه هوشمند ؟» می‌باشد، برای مطالعه باقی دلایل به اینجا مراجعه فرمایید.

نظر خود را در مورد مقاله «امنیت و آرامش ذهن با خانه هوشمند» با ما در میان بگذارید.

 

اکنون که این مقاله را به اتمام رساندید، مقاله‌های مرتبط زیر را به شما پیشنهاد می‌کنیم:

درباره مصطفی سپهریان

کارشناسی الکترونیک؛ کارشناسی ارشد مدیریت اجرایی

همچنین بررسی کنید.

چرا خانه هوشمند ؟

چرا خانه هوشمند ؟ (مزایا خانه هوشمند)

چند دلیل خوب که نشان می‌دهد شما به یک خانه هوشمند نیازمند هستید از همان …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *